Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest Pn maja 25, 2020 8:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 12, 2011 1:28 am 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
Nie wiem czy tak jest ciągle, ale rok temu kiedy grałem w warszawskim klubie, podczas turniejów zaraz koło nas niepozorny chłopiec prawie za każdym razem grał w bilarda, stając się właściwie nieodłącznym elementem macakowych spotkań. Całkiem nieźle mu to szło (na ile mogę to ocenić przy moim bardzo mizernym pojęciu o snookerze), ale nie spodziewałem się, że jest aż tak dobry:

http://www.sport.pl/inne/1,64998,992372 ... izora.html

Niewysoki blondynek mówi cicho i pojedynczymi zdaniami. Uśmiech błądzi mu po twarzy dopiero przy pytaniu o sportowe marzenie: - Chcę zostać najmłodszym mistrzem świata - odpowiada Kacper Filipiak, pierwszy polski profesjonalny snookerzysta. Ma 15 lat. We wtorek Polacy grają z piekielnie mocną Szkocją. Relacja z meczu na żywo na Sport.pl od 14.

W ostatnich miesiącach wszystkie bile w życiu Filipiaka wpadają do właściwych kieszeni.

W kwietniu młody warszawiak w debiucie w międzynarodowym turnieju zdobył na Malcie mistrzostwo Europy do lat 21. Ledwo wyszedł z grupy do fazy play-off, w ćwierćfinale i półfinale odrabiał straty, wygrywając mecze po 5:4, ale w finale już pewniej pokonał 6:3 Szkota Michaela Lesliego i zdobył tytuł.

A że miesiąc wcześniej światowa federacja poparła zniesienie dolnej granicy wieku w prestiżowym Main Tour, mistrzostwo stało się dla Filipiaka przepustką do cyklu najważniejszych turniejów, w którym co rok może wziąć udział tylko 100 graczy z całego świata. Kacper jest nie tylko pierwszym Polakiem, ale także najmłodszym uczestnikiem. (...)

Wow!

Q.

PostNapisane: Wt lip 12, 2011 7:44 am 

Imię: Przemek
nazwisko: Rybicki
Słyszałem o tym w radyju i właśnie zastanawiałem się, czy to ktoś z Breaka147 czy też z innego miasta :mrgreen: Skoro Polak przebił się do F1 to może i do snookerowej czołówki dobije? Niestety, ze Szkocją raczej przegrają, ponieważ gra tam obecny Mistrz Świata oraz zawodnik nr 8. na świecie :? niestety nie pamiętam nazwisk, bo nie jestem na bieżąco :P

PostNapisane: Śr lip 27, 2011 9:07 am 

Imię: Mariusz
nazwisko: Margalski
Ze snookerem jest trochę tak jak ze scrabblami, wygrać może z mistrzem ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z tym sportem. Aczkolwiek o ile w scrabble potrzeba pewnie z pół roku, żeby osiągnąć przyzwoity poziom to w snookerze tyle czasu nie wystarczy. Kacper trenuje od 3 lat i to jest dużo bardziej zdumiewające niż to, że ma ich 15, bo treningi zaczynają już dzieci w wieku przedszkolnym. Po tak krótkim czasie ograć 3 kolesi ze ścisłej czołówki na jednym turnieju co prawda w pojedynczych partiach to najlepsze co mogło się zdarzyć dla promocji chłopaka. Teraz jest w profesjonalnym ośrodku treningowym i ma zapewnione najlepsze warunki przez rok. Jeśli wykorzysta taką szansę i przedłużą mu ofertę sponsorską - to świetnie, w przeciwnym przypadku może być ciężko bo takich adeptów są setki. Ja mu życzę wszystkiego najlepszego.

Strefa czasowa: UTC + 1