Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest Pt maja 29, 2020 7:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 2:03 pm 

Imię: Mariusz
nazwisko: Margalski
Wkleję swoje zdanie z forum PFS:

Gdybym jeszcze grał to chyba najatrakcyjniej byłoby dla mnie gdyby 1 turniej z dywizjami zaczynał liczenie nowego rankingu i podział na dywizje zaczynał się od 2 turnieju z cyklu. Ranking w turniejach z dywizjami liczą przeważnie wg mocno zmienionego sposobu "kurnikowego" premiującego dodatkowo wyjątkowo udane turnieje ze skomplikowanym sposobem wyznaczania rankingu początkowego. Ale zawsze można to zrobić na zasadach uproszczonych a końcowy ranking potraktować np. jako końcową klasyfikację jakiegoś dłuższego cyklu. W każdym bądź razie brawo za odwagę zorganizowania po raz 1 takiego turnieju.

Liczenie takiego rankingu od nowa obala zarzuty o nierównym starcie dla każdego no i jak znam życie spowodowałoby większe zainteresowanie bo każdy chciałby zostać nowym liderem rankingu poza tym na początku rozgrywek rotacje między dywizjami byłyby bardzo duże. Chyba nawet sam bym powtórzył 3-literówki i przypomniał sobie jak się gra w tę głupią grę z takiej okazji ;P

PostNapisane: Cz sie 19, 2010 9:14 am 

Imię: Przemek
nazwisko: Rybicki
Trzeba jeszcze Rydzowi powiedzieć, że zapisy są przez net, bo inaczej zostanie miszczem 5-tej dywizji :mrgreen:

@Elf: myślę, że i tak warto przyjść, bo rewolucyjność formuły czyni turniej atrakcyjniejszym - tak przynajmniej myślę po liczbie zapisów na niemal miesiąc przed turniejem :) a wszystkiego od razu mieć nie można. Jeśli jednak się sprawdzi, to inni organizatorzy pójdą w nasze ślady - bo zwyczajnie więcej osób będzie grało. A wtedy i inne rewolucje będzie można przetestować.

PostNapisane: Pt sie 20, 2010 7:39 am 

Imię: Marek
nazwisko: Rogalski
Super pomysł, nareszcie zagram sobie turniej z równoważnymi scrabblistami. Sądzę, że ta formuła przyczyni się do wzrostu frekwencji na następnych turniejach, wielu moich znajomych zniechęcały obecne zasady (nie wszyscy lubia grać z zawodowcami:)), myslę ze to dobry krok aby nam dyscyplina nie skostniała

pozdrawiam

PostNapisane: Pt sie 20, 2010 11:05 am 

Imię: Rafał
nazwisko: Wesolowski
W sobotę o godz. 20 w tym samym budynku w którym będziemy grali, odbędzie się koncert Briana Fentressa.
Dzięki znajomościom i zaangażowaniu Ani Arany mamy darmowe wejściówki dla scrabblistów.
Jak ktoś reflektuje to proszę o zgłoszenia na maila rwesolowski@gmail.com (zgłoszenia do 4.09.2010)

PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 1:52 pm 

Imię: Szymon
nazwisko: Plachta
Zainteresowanie jest duże. Na teraz jak to piszę jest już 95 osób. Nie dałoby rady stworzyć jeszcze jednej dywizji? ;)

PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 2:39 pm 

Rozważam taką ewentualność.
Jest problem z pucharem, ale coś będziemy kombinować i najprawdopodobniej będzie 6 dywizji.
Wieczorem się sprawa wyjaśni

Na razie mamy inny problem.
Okazało się, że Centrum Kultury robi konkurencyjną imprezę w innym miejscu i dla nas zostaje tylko 35 stołów.
Tak więc jak ktoś ma możliwość załatwienia (najchętniej za darmo) 10-15 stołów to będzie super.
Transport się załatwi.

PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 9:18 pm 

Nie wiem jak to ogarniemy organizacyjnie :)), ale postanowiliśmy (a dokładnie ja postanowiłem po konsultacjach z marsyliusem i wymagajem - tak więc jakby co to pretensje można kierować do mnie) o stworzeniu dodatkowej dywizji. Jednak 40 osób w ostatniej to byłoby lekkie przegięcie. Bywały turnieje, że nie było tylu uczestników na całym turnieju, więc żeby dać słabszym szansę rywalizacji i zachować główną ideę (czyli rywalizację z przeciwnikami o podobnym stopniu umiejętności) podjąłem taką decyzję.

PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 7:06 am 

Imię: Przemek
nazwisko: Rybicki
Jak dla mnie bardzo dobry pomysł z dodatkową dywizją :)

Tylko ciekawe, co z tymi stołami? Ja niestety nie dysponuję meblowym sklepem ani układami mafijnymi, więc stołów nie załatwię, ale chętnie pomogę przenieść :wink:

PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 1:11 pm 

Potrzebna 1-2 osoby do pomocy w przeniesieniu/przewiezieniu stolików.
Jak ktoś ma samochód z trochę większym bagażnikiem i mógłby podjechać to będzie super.
Jak nie to będziemy na plecach nosić (na szczęście to niezbyt daleko)

Jak są chętni to zbiórka o 17:00 pod Zespołem Szkół Sportowych nr 70 ul. Siennicka 40
Ew. dzwonić do mnie 604 684 084

PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 2:26 pm 

Imię: Szymon
nazwisko: Plachta
Ja dziś nie dam rady. Ale jutro przed turniejem jak najbardziej mogę pomóc.

PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 2:31 pm 

Jak dziś nikogo nie będzie to jutro nie będzie w czym pomagać

PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 2:52 pm 

Proszę się nie stresować, ale jestem lekko wkur... całą sytuację. Od rana wiszę na telefonie i coś załatwiam.
Ze stołami też jakoś dam radę.
Na szczęście puchary dowieźli (15 minut przed wyjściem z pracy)

Turniej na 99% się odbędzie :))

PostNapisane: So wrz 11, 2010 2:40 am 

Zakupy zrobione, zestawy spakowane.
Jak się rano obudzę to turniej będzie :)))

PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 8:38 am 

Turniej już za nami.

Jak ktoś ma jakieś uwagi/przemyślenia, które pozwolą nam ulepszyć coś w następnych latach to zapraszam do wyrażenia swojej opinii.

Pozwolę sobie przepisać to co napisałem na forum PFS.
Dwie główne wady to:
- liczebność dywizji - system każdy z każdym jest w porządku, ale jak ktoś się wycofa powoduje niepotrzebne zamieszanie i bye'e. Dlatego na przyszłość lepiej chyba będzie zrobić dywizje po 20/24 osoby
- osoby z poczekalni i debiutanci - często mają większe umiejętności niż wskazuje ich ranking i nie powinny grać w najniższej dywizji

Dodatkowo zauważyłem, że im wyższy ranking gracza tym większe narzekanie na system. Bo nie można zlać żadnego debiutanta czy dziecka. Ja to tłumaczę tym, że takie osoby mają zawyżony ranking właśnie na takich dzieciach, a jak przychodzi co do czego to od równych sobie odstają - oczywiście zgadzać się ze mną nie trzeba - dodatkowo jeden turniej to zdecydowanie za mała próbka do wyciągania takich wniosków, ale coś w tym chyba jednak jest.

Przy jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc. Bez Was na pewno nie udałoby się zorganizować i ogarnąć tego całego zamieszania.

PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 9:34 am 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
Dwa uchybienia mniej ważne: po pierwsze co prawda fajna, ale za mała sala (no, ale przecież nie dało się przewidzieć, że trzaśnie setka); po drugie zamieszanie przy rozdawaniu nagród (nie wiem czemu żadna mi nie przypadła, ale rozumiem, że ciężko to było wszystko ogarnąć).

Uchybienie według mnie bardzo poważne: system rozstawiania. Na 13 partii rozpoczynałem tylko 5, co uważam za niesportowe obniżenie szans. Jeśli kiedykolwiek będą jeszcze turnieje w tej lub podobnej formule, to bezwzględnie trzeba zadbać o to by było 7-6 lub 6-7.

Co do Twojej sugestii Rafale: czy mógłbyś podać parę przykładów osób mają zawyżony ranking właśnie na takich dzieciach, a jak przychodzi co do czego to od równych sobie odstają ? Chodzi o pavvkę? Marka Redę? Harrego? Kasię Sołdan? Bo nie bardzo widzę jakie umocowanie w faktach ma ten argument.

Ogólnie o nowej formule:

- Jednocześnie za wadę i zaletę uważam to, że gra się cały czas z równymi sobie. Za wadę, bo bardziej odpowiada mi system w którym gdy jestem w dobrej formie, to gram z lepszymi od siebie, a gdy jestem w słabszej formie - z gorszymi. Ale i za zaletę, bo przez to nie ma pojedynków, których wynik można z góry przewidzieć i w każdej partii jest walka.

- Za wadę uważam to, że skalpy z turnieju nie są wprost proporcjonalne do umiejętności - głęboko wątpię w to, że magik jest słabszy od wielu graczy z niższych dywizji i to, że siłą rzeczy ktoś z tuzów musiał zrobić słaby rank jest nie fair wobec takich tuzów.

- Za słaby uważam brak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: kto został mistrzem Warszawy? W statystykach u Paskuda zwycięzca turnieju jest jeden, w statystykach na stronie PFS-u jeszcze nie jest to wpisane; w relacji z turnieju jest mowa o sześciu mistrzach Warszawy (hę?!), podczas zakończenia mowa o ile pamiętam sformułowanie "mistrz Warszawy" zostało użyte wyłącznie w przypadku pierwszej dywizji. Moim zdaniem nie powinno tak być.

Mimo wszystko taka formuła ma swój urok, zdecydowanie jednak wolę klasyczną.

Qń.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1