Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest Pt paź 02, 2020 12:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 19, 2009 10:55 am 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
Spotkania w "Winowajcy" zdają się dogorywać - jeśli więc frekwencja w najbliższym czasie nie zacznie wzrastać, chyba jednak lepiej będzie sobie darować. Póki co jednak sobie nie darujemy, w tym wątku można zgłaszać się na środowy turniej, który podobno ma szansę być liczniej obsadzony niż to ostatnio bywało.

1. wesul
2. Daniel
3. Ania
4. Miszczu Madzia
5. Leszczu Qń
6.....
Q.

Ostatnio edytowano Pn lis 23, 2009 11:06 pm przez Koń, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Cz lis 19, 2009 12:07 pm 

Imię: Rafał
nazwisko: Wesolowski
Niestety wakacje sie skonczyly, trzeba grac poki nam osly z Wiejskiej nie zakaza :))
Swoja droga kon i osiol to chyba jedna rodzina, wiec moze moglbys jakos wplynac na ustawe hazardowa :))

PostNapisane: Cz lis 19, 2009 12:27 pm 

Imię: Kamil
nazwisko: Kister
My jak my, żeby tylko Leszka Stecuły nie dopadli za Scrabbingo :D :D

Ja powinienem być jeśli się nic nie zmieni, możesz mnie dopisać.

Pozdrawiam,
Kamil

PostNapisane: Cz lis 19, 2009 1:26 pm 

Mnie się spodobało i będę. Fajnie, kameralnie i widno :)

PostNapisane: Cz lis 19, 2009 7:32 pm 

wesul napisał(a):
Swoja droga kon i osiol to chyba jedna rodzina

Do pokrewieństwa (duchowego) poczuwałem się z Jackiem K(ur)oniem and Co. A obecnie to sobie zdecydowanie wypraszam ;>.

Q.

PostNapisane: So lis 21, 2009 11:37 am 

Ja będę :) Serce mam po prawej stronie:)

PostNapisane: So lis 21, 2009 11:40 am 

Koń napisał(a):
Spotkania w "Winowajcy" zdają się dogorywać - jeśli więc frekwencja w najbliższym czasie nie zacznie wzrastać, chyba jednak lepiej będzie sobie darować.

Uprasza się o nie sianie pesymizmu i czarnowidztwa:) Klub w Winowajcy będzie działał.

PostNapisane: So lis 21, 2009 8:40 pm 

KuIeczka napisał(a):
Serce mam po prawej stronie:)

Właściwie to nie wątek o tym, ale z ciekawości spytam: Kaczyńscy and Co. czy JKM and Co.? :>

A co do spotkań w Winowajcy - oczywiście nikt nikomu nie zakaże grać tam ani gdzie indziej w scrabble, ale jeśli ma to się odbywać pod szyldem "Macaków", to moim zdaniem wyłącznie jeśli frekwencja się podniesie. Bo inaczej to równie dobrze granie u cioci na imieninach można by wliczać do macakowego rankingu. :]

Q.

PostNapisane: So lis 21, 2009 10:41 pm 

Koń napisał(a):
Właściwie to nie wątek o tym, ale z ciekawości spytam: Kaczyńscy and Co. czy JKM and Co.? :>

Lokalny patriotyzm. Mieszkam na Pradze, po lepszej stronie Wisły, jak to mówią, gdzie nie trzeba płacić za parkowanie i nie ma demonstracji niezadowolonych:) Za to jest powietrze, najpiękniejszy park stolicy i poeci:)

Macaki na początku też nie miały lekko z frekwencją co bardzo dobrze pamiętam, bo osobiście obdzwaniałam potencjalnych chętnych żeby przyszli. Na tym żeby w Winowajcy był klon Macaków, nie liczyłabym. Raczej się z tego urodzi nowy klub, zwłaszcza bliżej KMP. :)

PostNapisane: N lis 22, 2009 2:37 am 

KuIeczka napisał(a):
Lokalny patriotyzm.

A to przepraszam, myślałem, że to jakieś światopoglądowe deklaracje, bo pasowało do kontekstu ;>.

Cytuj:
Raczej się z tego urodzi nowy klub, zwłaszcza bliżej KMP. :)

Hm, mam pewne wątpliwości czy wypada w takim razie teraz używać szyldu "Macaków", skoro wizja jest właśnie taka. Jak ma być nowy klub to niech sam od początku pracuje na swoją renomę. No chyba, że to ma być tylko obejście regulaminu KMP, ale wtedy to podobałoby mi się jeszcze mniej.

Q.

PostNapisane: N lis 22, 2009 10:55 am 

KuIeczka napisał(a):
skoro wizja jest właśnie taka

To nie wizja tylko przypuszczenie. Akurat mnie "bimba" pod jakim szyldem sobie pogram:)

KuIeczka napisał(a):
Jak ma być nowy klub to niech sam od początku pracuje na swoją renomę.

A ja myślałam że scrabbliści to jedna wielka rodzina:) Właściwie nie rozumiem cię Qoniu o co ci chodzi? W którym miejscu spotkania w Winowajcy uszczuplają renomę Macaków, bo mnie się wydaje że w żadnym. Nie jest łatwo stworzyć klub, mnie i Elfowi się to udało, dlaczego nie miałoby się udać drugi raz? na pytanie: po co? odpowiedziałam już, obecna siedziba macaków niestety pasuje tylko osobom o sowim wzroku i uzależnionym od nikotyny aktywnym palaczom. Wolałabym żeby pasowała wszystkim. Ale taki który wszystkim dogodzi, jeszcze się nie urodził. Czy to coś złego, że jest miejsce gdzie można i pograć bez dymu i zapalić w drugiej sali (nie na dworze)? Po co to zwalczać? Czy nie lepiej wesprzeć? Dla mnie to może być filia Macaków , może być nowy klub a może być i w ogóle lużny zbiór ludzi - tę kwestię zostawiłabym graczom.
Wesprzyj ideę szerzenia scrabbli w Warszawie - proszę:)
pzdr

PostNapisane: N lis 22, 2009 8:09 pm 

KuIeczka napisał(a):
Właściwie nie rozumiem cię Qoniu o co ci chodzi?

Tak, zauważyłem. :]

Cytuj:
W którym miejscu spotkania w Winowajcy uszczuplają renomę Macaków, bo mnie się wydaje że w żadnym.

A ktoś napisał, że uszczuplają?

Cytuj:
stworzyć klub (...) drugi raz?

Ależ oczywiście można, tylko jeśli taki jest zamysł, to niech ten nowy klub ma swoją nazwę, swój ranking, swoją stronę i wyraźne rozgraniczenie między nim a "Macakami". Nie wiem co prawda czy jest sens tworzenia wielu klubów dla skromnego grona warszawskich scrabblistów, ale być może i jest.

Cytuj:
na pytanie: po co? (...) siedziba macaków (...) pasuje tylko (...). Wolałabym żeby pasowała wszystkim.

Jak dobitnie pokazuje statystyka, większości klubowiczów bardziej pasuje siedziba na Ochocie, a nie na Pradze.

Cytuj:
Czy to coś złego, że jest miejsce gdzie można i pograć bez dymu i zapalić w drugiej sali (nie na dworze)?

A czy ktoś twierdzi, że to coś złego? (abstrahując już zupełnie od faktu, że także po wizytach w "Winowajcy" wszystko mam przesiąknięte dymem papierosowym).

Cytuj:
Po co to zwalczać?

A ktoś zwalcza?

Cytuj:
Dla mnie to może być filia Macaków , może być nowy klub a może być i w ogóle lużny zbiór ludzi - tę kwestię zostawiłabym graczom.

I ja właśnie jako jeden z graczy wypowiadam (wypowiedziałem) się: klub na Pradze widzę jako filię "Macaków" (albo raczej: po prostu jako drugą siedzibę "Macaków"), ale pod warunkiem, że frekwencja będzie przyzwoita. Jeśli nie będzie, to oczywiście też każdy może spotkać się tamże (podobnie jak na Mokotowie, Żoliborzu, Woli czy w Legionowie), ale niech wtedy będzie to właśnie luźne spotkanie kogokolwiek, bez wliczania tego do rankingu, do KMP i bez ogłaszania tego na stronie klubowej.

Cytuj:
Wesprzyj ideę szerzenia scrabbli w Warszawie

Jeśli wydaje Ci się, że wspierać scrabble, to tyle co podzielać Twoje zdanie na każdy temat, to w myśl tej definicji istotnie nie wspieram. A w myśl normalnej definicji, Twój apel jest mocno kuriozalny, bo sugeruje jakobym aktualnie tejże idei nie wspierał.

Q.

PostNapisane: Pn lis 23, 2009 7:37 pm 

Imię: Kamil
nazwisko: Kister
Mnie jednak nie będzie, rozchorowałem się na dobre :(

PostNapisane: Pn lis 23, 2009 11:05 pm 

Za to miszczu Madzia się zgłosiła i ja też się zgłaszam, jeśli więc jeszcze ktoś się dopisze, to gramy. Zresztą i tak w sumie możemy zagrać, nawet w piątkę, wszyscy się chyba już przyzwyczaili ;).

Q.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:08 pm 

Imię: Mariusz
nazwisko: Margalski
Wstępnie działa zapisywanie na turnieje w Winowajcy przez moduł Turnieje scrabble. Można się zapisywać bez tworzenia odpowiedniego wątku na forum.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1