Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest Cz paź 01, 2020 10:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 11:09 am 

Imię: Mariusz
nazwisko: Margalski
Przede wszystkim bardzo miło było was spotkać znowu po 3 miesiącach przerwy. Miło , że mamy tyle nowych osób , trochę brakuje mocarzy i stałych onegdaj bywalców. Co do samego miejsca spotkań - nie było aż tak źle jak mi się na 1 rzut oka wydawało. Na pewno trzeba zadbać o lepsze oświetlenie - może po prostu znajdziemy w domu jakieś zbędne lampki (sam gdzieś mam taka na pewno , postaram się przynieść następnym razem). Połączenie słabego oświetlenia z powycieranymi płytkami dawało sobie znać o sobie, sam słyszałem kilkukrotne wyjaśnianie co leży na planszy. Dym papierosowy przeszkadza też, ale na to chyba nie ma rady - no może poza paleniem w przerwach w drugiej sali albo na dworze. Najbardziej jednak dał mi się we znaki czas trwania turnieju. Po 4 grach byłem już trochę znużony, po 5 miałem serdecznie dość i zostałem tylko dlatego, że nie zwykłem opuszczać turniejów przedwcześnie. Co gorsza podobne opinie wyrażali debiutanci i szkoda by było, żeby się zrażali tak banalną sprawą jak zmęczenie turniejem. W końcu spotykamy się tam dla przyjemności a nie, żeby paść na pysk i ostatkiem sił dotrzeć do domu. O tej godzinie zresztą jeździły do mnie same tramwaje ze zmienioną trasą do zajezdni Mokotowska, w końcu jakoś dotarłem zupełnie okrężną drogą o 23:20.

Postulat z mojej strony - proponuję dowiedzieć się o to czy turnieje mogą się zaczynać o 17:30 i grać 5 rund. Co do zamieszania z plikami to ja zawsze wysyłałem komplet plików do pasqda i potencjalnych recenzentów/sędziów i może warto ten zwyczaj zachować. Tymczasem postaram się wpaść jutro na Pragę, żeby ocenić drugą lokalizację.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 12:15 pm 

Imię: Robert
nazwisko: Kaminski
Ja popieram wrócenie do 5 rund, ale 17.30 to deczko przywcześnie, może 17.45 ? :-)

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 12:33 pm 

Imię: Rafał
nazwisko: Wesolowski
Ja tam jestem za 18.
A co do liczby rund to mozemy ja uzaleznic od czasu. Np. jezeli skonczymy 4 runde przed 20:45 to gramy 6, jezeli pozniej to 5.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 12:51 pm 

Może zróbmy ankietę , żeby wziąć pod uwagę jak największą liczbę głosów , do wypełnienia na najbliższym turnieju oraz online na forum.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 12:57 pm 

Imię: Przemek
nazwisko: Rybicki
Co do godziny to dla mnie byle nie przed 17.

Natomiast jestem ZDECYDOWANIE przeciwko zmniejszaniu liczby rund. Ostatecznie, gdy były problemy takiej czy innej natury w bibliotece (trzeba było skończyć przed 21.), to zwyczajnie ograniczaliśmy założoną liczbę PIĘCIU rund. Podobnie tutaj - nie wiem, do której siedzieliście, ale myślę, że po prostu można było WYJĄTKOWO zmniejszyć ilość rund :)

A o lampkach to już pisałem w jednym z tematów, odzew póki co niewielki, ale cieszę się, że nie tylko ja mam taki pomysł :mrgreen:

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 12:59 pm 

Co do godziny to dlatego jest 18, ze wczesniej nie bylo mozna.
Moze cos sie zmienilo ale to trzeba najpierw zapytac w klubie czy jest taka
mozliwosc, a dopiero pozniej ew. robic ankiete

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 1:53 pm 

Louri napisał(a):
Co do godziny to dla mnie byle nie przed 17.

Natomiast jestem ZDECYDOWANIE przeciwko zmniejszaniu liczby rund. Ostatecznie, gdy były problemy takiej czy innej natury w bibliotece (trzeba było skończyć przed 21.), to zwyczajnie ograniczaliśmy założoną liczbę PIĘCIU rund. Podobnie tutaj - nie wiem, do której siedzieliście, ale myślę, że po prostu można było WYJĄTKOWO zmniejszyć ilość rund :)

Ja jestem zdecydowanie za graniem krócej. Z tego co słyszałem od debiutantów to były to zdania "uff, wreszcie koniec , tyle rund to za dużo" , "cieszę się , że mam bye w ostatniej rundzie i już nie muszę grać". Dlatego proponuję demokratyczne głosowanie przed najbliższym turniejem.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:03 pm 

Po pierwsze primo - nie ma obowiazku grania calego turnieju
Po drugie primo - proponuje w tym glosowaniu uwzglednic czestotliwosc bywania w klubie (bo z tego co widac i slychac to za skroceniem sa osoby ktore w klubie bywaja sporadycznie)

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:20 pm 

Dodatkowo - praktycznie przez aklamację dodaliśmy jedną rundę, ponieważ graliśmy na tyle szybko, że góra 22.15 było już po 6 grach - więc trzeba bardziej wnikliwie podejść do sprawy. Nie ma co gadać, że musimy wrócić do starego, jeżeli powody są zupełnie poza samym graniem - jeżeli np. komputer padł, albo baza zdechła, albo zestawy były wożone po Polsce i się spóźniły - to są losowe wypadki, które nie powinny być podstawą do oceny, że mamy grać krócej - w idealnych warunkach (a bywały takie) 6 gier trwa w sam raz.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:27 pm 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
Ja głosuję za tym, żeby za aksjomat przyjąć zdążenie do 22 - jeśli zdążymy zagrać sześć, to gramy, a jak nie to pięć (czy jeszcze mniej w razie kataklizmu). Decydować proponuję po zakończeniu trzeciej rundy.

Q.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:37 pm 

wesul napisał(a):
Po pierwsze primo - nie ma obowiazku grania calego turnieju
Po drugie primo - proponuje w tym glosowaniu uwzglednic czestotliwosc bywania w klubie (bo z tego co widac i slychac to za skroceniem sa osoby ktore w klubie bywaja sporadycznie)

Przepraszam, że ośmieliłem się wyrazić swoje zdanie . W końcu nie było mnie 3 miesiące i powinienem siedzieć cicho jak myszka ciesząc się , że mogę zagrać. Jedna uwaga - może ci co nie bywają mają powody , nie bywają bo coś im nie odpowiada. Niby jak chcesz zrobić takie glosowanie ? Ilością rozegranych gier w klubie ? No cóż byłbym tu na 3 miejscu i nie uważam, że mój głos jest ważniejszy niż zdanie debiutanta o ile taki powtórzy wizytę w klubie. To nie głosowanie akcjonariuszy.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:59 pm 

Nikt nie broni Ci wyrazac swoich opinii.
Tylko, ze wiekszosc bywajacych regularnie praktycznie bez glosow sprzeciwu zaakceptowala 6 rund.
Oczywiscie, ze nie jest to glosowanie akcjonariuszy, ale sam napisales "o ile taki powtórzy wizytę w klubie", a jednoczesnie chcesz mu dac prawo do decydowania jak maja sie odbywac turnieje. Ja tez nie uwazam, ze moj glos jest wazniejszy od innych, ale jak ktos przychodzi do klubu sporadycznie to uwazam, ze powinien sie dostosowac do panujacych w nim regul, a nie narzucac swoje.

I jeszcze do Qń'a.
Czemu po trzeciej, a nie po czwartej? Przeciez system zmieniamy tylko na ostatnia runde, a po czwartej latwiej bedzie ocenic ile jeszcze nam zostalo czasu.
Co do ustalenia godziny zakonczenia na 22 jestem jak najbardziej za.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 3:17 pm 

wesul napisał(a):
Czemu po
trzeciej, a nie po czwartej? Przeciez system zmieniamy tylko na
ostatnia runde, a po czwartej latwiej bedzie ocenic ile jeszcze nam
zostalo czasu.
Co do ustalenia godziny zakonczenia na 22 jestem jak najbardziej za.

Co do 22 jako zakończenia - może bardziej sensownie będzie ustalić, o której najpóźniej ZACZYNAMY szóstą, ewentualną rundę? Bo czas trwania rundy jest bardzo zmienny, zależy od tego, czy np. nie grają dwie osoby "ślimaczące się", innym razem by zagrać jednak 6 partii wystarczy przedłużyć o 5-10 minut ponad 22... Nie mam konkretnej propozycji, która godzina zakończenia rundy 5. byłaby dyskwalifikująca, bo jakoś niedokładnie obserwowałem, do której nam się 5 gier schodziło, ale chodzi mi o samo poddanie możliwości pod dyskusję...

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 3:22 pm 

Louri napisał(a):
(...)może bardziej sensownie będzie ustalić, o której najpóźniej ZACZYNAMY szóstą, ewentualną rundę? (...)

Tylko przy takim ustaleniu trzeba by zmienic system - zrezygnowac z dunczyka w ostatniej rundzie.

PostNapisane: Wt lis 24, 2009 4:07 pm 

Imię: Michał
nazwisko: Musielak
wesul napisał(a):
Tylko, ze wiekszosc bywajacych regularnie praktycznie bez glosow sprzeciwu zaakceptowala 6 rund.

Ale kontrargument Elfa jest słuszny - przecież możliwe jest, że ci co nie bywają nie bywają dlatego, że dla nich za długo. I być może frekwencja byłaby wyższa w przypadku turniejów pięciorundowych. Nie sądzę więc, by większe prawo do głosu mieli ci co bywają często (czyli z pewnym przybliżeniem: ci którym dystans 6 rund odpowiada).

Cytuj:
Czemu po trzeciej, a nie po czwartej?

W myśl zasady, że nie zmienia się reguł w trakcie gry, a jak się już zmienia, to lepiej nie za późno ;).
Nie upieram się oczywiście, być może też warto w takim razie przejść na system bezduńczykowy (np. na full-dupovy), żeby mieć większą elastyczność.

Q.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1