Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble

Tutaj dyskutujemy na temat scrabble.
Teraz jest N paź 20, 2019 4:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 28, 2009 6:26 pm 
Site Admin

Imię: Sławomir
nazwisko: Zabawa
Narodził się pomysł stworzenia, na wzór innych gier, stołu do gry w Scrabble.
Pomijając tutaj aspekty zezwoleń na używanie nazwy Scrabble chciałbym zapytać Was jak powinien wyglądać wzorcowy stół scrabblowy.

Jeżeli masz jakieś ciekawe propozycje wpisz je poniżej - w ten sposób powstanie lista potencjalnych walorów takiego stołu.
Co należy ująć? Właściwie wszystko - rozmiar stołu, ułożenie planszy, można przemyśleć sprawę płytek na magnesach, obrotowej planszy ...
Jako, że to faza projektowa każdy z pomysłów zostanie przeanalizowany i rozważony. Każda Wasza uwaga jest niezwykle cenna.
Zebrane pomysły będą miały wpływ na powstający projekt pierwszego stołu scrabble. Zachęcam do dyskusji.

PostNapisane: Śr paź 28, 2009 3:47 pm 

Mając trochę tego stażu scrabblowego :)
Wysokość stołu ok. 75cm wersja turniejowa, ok. 60cm wersja do mieszkania, długość 90 do 100cm, szerokość 65 do 75cm. Na takim stole wszystko co jest potrzebne do gry się zmieści i nie będzie spadać. Rozmiar planszy standardowy, lecz powinna być o wiele trwalsza, to samo dotyczy płytek. Plansza w blacie raczej nie wchodzi w rachubę, trzeba byłoby rozwiązać problem zsypywania literek do woreczka.
Swego czasu myślałem nad sprawieniem sobie indywidualnego zestawu (w rachubę wchodziło drewno, bursztyn, marmur), no ale koszty wykonania takiego kopmletu przekraczają jak na razie moje możliwości finansowe.
Mam nadzieję, że moje uwagi pomogą w realizacji projektu.
Pozdrawiam Zbyszek W.

Strefa czasowa: UTC + 1