Forum Świat Scrabble - scrabble w Polsce, turnieje scrabble
http://www.forum.scrabble.info.pl/

Mistrzostwa Świata w Scrabble 2009
http://www.forum.scrabble.info.pl/viewtopic.php?f=10&t=68
Strona 1 z 1

Autor:  Wojtek Usakiewicz [ Śr paź 29, 2008 7:58 pm ]
Tytuł:  Mistrzostwa Świata w Scrabble 2009

Mistrzostwa świata odbędą się w listopadzie 2009 roku, miejsce jeszcze nie jest ustalone.

Zapraszam osoby grające po angielsku do rozmowy na temat pożądanej formy kwalifikacji ogólnopolskich. PFS dysponuje jednym miejscem dla polskiego gracza.

Osobiście proponowałbym następujący system kwalifikacyjny: dwa turnieje dwunastorundowe, pierwszy otwarty dla wszystkich chętnych (także niemających obywatelstwa polskiego), drugi dla czterech najlepszych graczy z polskim obywatelstwem – każdy z każdym, cztery koła. Z pierwszego turnieju zalicza się do drugiego połowę zdobytych dużych punktów (różnica się zeruje).

Ponadto: brytyjski regulamin rozgrywania partii, w tym gra na różnicę, a nie małe punkty, a także -5 punktów bez straty kolejki za sprawdzenie poprawnego słowa.

Pozdrawiam -
Wojtek Usakiewicz
nooooo@o2.pl

Autor:  Bartosz Pi [ Śr paź 29, 2008 10:32 pm ]
Tytuł: 

Bardzo podoba mi się propozycja Wojtka odnośnie sposobu rozgrywania kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

1) Podzielenie kwalifikacji na dwie części to w gruncie rzeczy decyzja o rozegraniu 24-rundowego turnieju eliminacyjnego. Taka ilość rozegranych gier wyeliminuje przypadkowość w ostatecznej klasyfikacji.
Druga część turnieju - rozgrywana w waskim gronie - zaowocuje wysokim poziomem gier, dużymi emocjami i ostrą rywalizacją aż do końca.

2) Co do stosowania brytyjskiego regulaminu, to uważam, ze jest on bezwzględnie konieczny w czasie rozgrywania kwalifikacji gdyż zbliża sposób rozgrywania zawodów do tego na Mistrzostwach Świata. Granie w tym systemie spowoduje również, ze przyszły reprezentant Polski nie będzie zaskoczony odmiennymi regulami, gdy przyjdzie mu grać z najlepszymi na świecie.

3) Temat nie poruszony przez Wojtka, który i tak musi się pojawić, to termin i miejsce rozgrywania zawodów.
Co do terminu, optuję za ostatnim tygodniem czerwca / pierwszym tygodniem lipca. Ważne jest moim zdaniem, by turniej nie odbywał się w środku wakacji, gdy istnieje szansa, że część zawodników nie zagra z powodu urlopu.
Jeśli chodzi o miejsce, to optowałbym za tym, by pierwsza część odbyła się w Warszawie, a druga np. w Poznaniu (bądź również w Warszawie).
Zdecydowanie jestem przeciwny rozgrywaniu turnieju w małej miejscowości z dala od centrum kraju, do której dojazd jest utrudniony.

Pozdrawiam
Bartosz Pięta

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/